ازربايجان غرور ايراني
ازربايجان
                    سيماي يهود در قرآن

قوم يهود از دشمنان ديرينه اسلام به شمار مي‌رود و با رسول گرامي اسلام به جنگ برخاستند و با مشركان و كفار قريش دست به توطئه‌هاي مختلفي زدند. اكنون نيز كه قرنها از رسالت پيامبر خاتم مي‌گذرد، اسرائيل يكي از دشمنان سر سخت دنياي اسلام است. صهيونيسم كه همان يهوديان افراطي هستند، اكنون كشور فلسطين را اشغال كرده‌اند و با كمك قدرتهاي بزرگ و از جمله آمريكا با مسلمانان به جنگ برخاسته‌اند و روز قدس در واقع يادآور دشمني ديرينه يهود با اسلام و مسلمانان است. در اين مقاله ويژگيهاي يهود را از منظر قرآن ذكر كرده‌ايم. در يك نگاه كلي ايات مربوط به يهود را مي‌توان به دو گروه تقسيم نمود: الف) عقايد و باورهاي يهود؛ ب) كارشكنيها و فعاليتهاي تخريبي عليه مسلمانان.

الف) عقايد و باورهاي يهود

1. دشمني با مؤمنين:

لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النّاسِ عَداوَةً لِلَّذينَ آمَنُوا الْيهُودَ وَ الَّذينَ أَشْرَكُوا؛مائده/82

به طور مسلّم ( اي پيامبر ) دشمن‌ترين مردم نسبت به مؤمنان را، يهود و مشركان خواهي يافت.

2. اذيت و آزار مؤمنين:

لَتُبْلَوُنَّ في أَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ وَ لَتَسْمَعُنَّ مِنَ الَّذينَ أُوتُوا الْكِتابَ مِنْ قَبْلِكُمْ وَ مِنَ الَّذينَ أَشْرَكُوا أَذًي كَثيرًا وَ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا فَإِنَّ ذلِكَ مِنْ عَزْمِ اْلأُمُور؛ِ آل عمران/186

به يقين (همه شما) در اموال و جانهاي خود، آزمايش مي‌شويد و از كساني (يهوديان) كه پيش از شما به آنها كتاب (آسماني) داده شده است و (همچنين) از مشركان، سخنان آزار دهنده فراوان خواهيد شنيد و اگر استقامت كنيد و تقوا پيشه سازيد (شايسته‌تر است؛ زيرا) اين از كارهاي مهم و قابل اطمينان است.

3. عقيده يهود در مورد خودشان:

.گؤنده ر 100 درجه کلوب دات کام گؤنده ر     بؤلوم لر:
آرشیو
سون یازی لار
یولداش لار
سایغاج
ایندی بلاق دا : نفر
بوگونون گؤروشو : نفر
دونه نین گؤروشو : نفر
بوتون گؤروش لر : نفر
بو آیین گؤروشو : نفر
باخیش لار :
یازی لار :
یئنیله مه چاغی :